S Aventuriou po Slovensku - Liptov

Liptov dobrodružstvo pre všetkých

Svojráznosť, pestrosť, romantika aj adrenalín. Všetky tieto atribúty spája jedno miesto,  kraj, ktorý prekvapí svojou jedinečnosťou v každom ročnom období. Priatelia, ak máte chuť zažiť niečo nové a iné, odporúčame nasmerovať vaše GPS severne – do Liptova. Ideálne miesto na víkend, či tip na darček pre vašich blízkych. Alebo pokojne môžete zvoliť práve Liptov ako ideálnu destináciu víkendovej akcie vašej partie.

 

Garantujeme vám, že vás prekvapí priateľskosť domácich, kvalitné služby a samozrejme výnimočná príroda s turistickými trasami pre začiatočníkov i pre zdatného turistu. Pre Liptov je typické, že každý deň je iný a pritom nepotrebujete žiadne špeciálne vybavenie, či dlhodobé plánovanie. Prinášame vám niekoľko typov, ktoré odporúčame vyskúšať a ktoré sa rozhodne oplatí vidieť pri vašich potulkách v Liptove.

 

turistika do Prosieckej dolinyRomantickú prechádzku si môžete vychutnať v najkrajších dolinách na Slovensku, ktorými Prosiecka a Kvačianska dolina určite sú. Samozrejme okrem romantiky, nechýba ani štipka adrenalínu. Tešiť sa môžete na hlboké kaňony s množstvom vodopádov a skalnatých brál, ktoré prejdete za pomoci rebríkov a reťazí.

 

 

Ak sa však chcete trochu schladiť z horúceho dňa, odporúčame ísť si pozrieť Demänovské jaskyne. V Liptove môžte vidieť hneď dve, a to Demänovskú jaskyňu slobody a Ľadovú jaskyňu, ktorých prehliadka vám zaberie maximálne dve hodiny.

Pre nadšencov tradičného ľudového je riešením Pribylina - najmladšie múzeum v prírode. Jedinečné aj tým, že samotný vznik tohto múzea podnietila výstavba vodnej nádrže Liptovská Mara, ktorá zatopila niekoľko obcí v jej okolí. V Pribyline môžte nájsť nielen vzácne drevené domčeky, ale aj dve kamenné stavby - kaštieľ z Parížoviec a kostol Panny Márie, ktorý je pôvodne zo zatopenej dedinky s identickým názvom ako vodná nádrž. Keď sme už pri nej, vrelo odporúčame stanovačku na jej brehoch s východom slnka, kde pohľad na Tatranské štíty je neopakovateľný a garantujeme vám, že aj nezabudnuteľný.

 

Tip na víkend múzeum v PribylineRozhodne by ste nemali zabudnúť počas vašich potuliek Liptovom aj na turistiku, ktorá ponúka bohaté možnosti -  cykloturistika či vodná turistika. Pestrú paletu víkendových pobytov ponúka aventuria.sk, ktorá zabezpečí všetko potrebné pre váš komfort a príjemné zážitky. Stačí si len vybrať. Vrelo odporúčame rafting dravých  vôd na gumených člnoch riek Belá a Váh. Netreba pripomínať, že najlepšie podmienky pre rafting sú práve na Liptove. Tri dni plné dobrodružstva na oboch riekach s raftovaním alebo kajakovaním. Sprievodca podľa výšky hladiny rozhodne na mieste, ktoré z týchto dobrodružstiev zažijete.  To všetko na vás čaká v tomto víkendovom pobyte od aventuria.sk.

 

Úplnou samozrejmosťou je sprievodca a prirodzene aj výstroj. Nemusíte si už robiť žiadne starosti o dopravu. To vyrieši aventuria za vás. Doprava na rieku odkiaľ začne vaše vodácke dobrodružstvo je súčasťou tejto ponuky. Lukratívnou pridanou hodnotou je príjemná masáž pre dvoch. Nebude chýbať ani znamenitá liptovská strava. Príjemné prekvapenie pre vás bude určite denne čerstvé ovocie a snack na izbe. Nechajte sa zlákať raftingom alebo kajakom a zažite dobrodružstvo na liptovský spôsob.

 

dobrodružstvo na Liptove - rafting na rieke Váh alebo BeláPre nadšencov adrenalínu a dobrodružstva odporúčame vyskúšať paragliding, horolezectvo, nuž a pestrú paletu dotvára aj horolezectvo a rybárstvo. Dokonalý relax si môžte dopriať po vašich potulkách tohto malebného kraja v termálnych kúpaliskách, či návštevou kultúrnych pamiatok a múzejných expozícií.

Ešte stále váhate? Možno vás inšpiruje zaujímavá ponuka služieb a víkendových pobytov v Liptove od aventuria.sk. Nechajte sa inšpirovať a začnite baliť kufre. Liptov je dobrodružstvo, ktoré treba zažiť.

/JG/

© 2010 Aventuria.sk - všetky práva vyhradené